Pozycjonowanie strony firmowej

Konkurencja pomiędzy stronami internetowymi jest ogromna. W końcu każdy świadomy przedsiębiorca posiada stronę internetową firmy.

W dzisiejszych czasach funkcjonowanie firmy bez strony www wydaje się wręcz nierealne. Z każdym rokiem zwiększa się ilość konsumentów, którzy wyszukują produktów i usług właśnie w sieci.

Niestety nawet najładniejsza strona internetowa dla firmy nie gwarantuje nam, że odwiedzą ją potencjalni klienci. Na każde zapytanie wpisywane w wyszukiwarkę, Google dysponuje tysiącami stron do wyświetlenia. Dlaczego więc nasza strona miałaby być na pierwszym miejscu?

Jedynym sposobem na to, aby nasza strona firmowa znalazła się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania jest pozycjonowanie. W tym wpisie nie będziemy zajmować się wyjaśnianiem na czym polega pozycjonowanie. O tym możesz przeczytać tutaj.

Skupimy się na tym, aby wyjaśnić dlaczego warto zlecić usługę pozycjonowania strony www właśnie nam.

Diabeł tkwi w szczegółach

Na rynku istnieje wiele firm, które oferują SEO. Niestety większość z nich świadczy bardzo niskiej jakości usługi. O ile w ogóle je świadczy. Spotkaliśmy się już bowiem nie raz z sytuacją, w której firma płaciła potężne pieniądze za pozycjonowanie strony firmowej, a agencja SEO nie robiła nic, aby poprawić pozycję strony.

Wiele firm SEO posiada doskonałe umiejętności marketingowe. Opowiada o pozycjonowaniu pięknym językiem, ale w praktyce nie wie na czym polega pozycjonowanie.

Zapytajcie państwo w swojej firmie pozycjonerskiej jak często Google uaktualnia algorytm, który decyduje o wynikach wyszukiwania.

Większość tych firm nie wie, że Google aktualizuje algorytm co najmniej raz dziennie! Nie są to na tyle znaczące zmiany, aby zdecydowanie zmienić pozycję naszej strony, nie mniej jednak w tej branży konieczne jest ciągłe trzymanie ręki na pulsie. Warto także wiedzieć, że znaczące zmiany algorytmu mają miejsce kilka razy w roku.

Ostatnia dużą zmianę w sposobie obliczania pozycji strony w wynikach wyszukiwania Google wprowadziło 12 marca tego roku. Czy twoja firma od SEO o tym wie?

W HiveCluster na bieżąco śledzimy informacje przekazywane od Google i adaptujemy się do zmian. Korzystając z naszych usług masz pewność, że stosujemy najwyższe standardy pozycjonowania zgodne z wytycznymi Google.

fallback image hive cluster

Odwróć się na pięcie

Rozmawiając z potencjalnymi klientami nie raz przekonaliśmy się, że wiele firm zajmujących się SEO w dalszym ciągu rozlicza się “za wynik”. Nie pobiera opłaty od klienta dopóki strona nie znajdzie się na określonej pozycji.

Tymczasem nawet Google przyznaje, że samo nie jest w stanie precyzyjnie określić, na której pozycji w wynikach wyszukiwania pojawia się dana strona!

W lutym tego roku Google ogłosiło, że dla reklam płatnych za pośrednictwem usługi Google Ads nie będzie podawać średniej pozycji w wynikach wyszukiwania. Google zrezygnowało z tej opcji ponieważ nie jest w stanie rzetelnie obliczyć pozycji.

Jak świadczy to o firmie zajmującej się pozycjonowaniem, skoro nawet Google nie robi tego dla linków sponsorowanych, na których zarabia…

Jeżeli jakaś firma SEO obiecuje Ci zajęcie określonego miejsca w wynikach wyszukiwania, to albo będzie stosować niedozwolone przez Google metody, albo zwyczajnie naciąga cię na pieniądze.

Podsumowanie

Pozycjonowanie strony firmowej to skomplikowany proces, który wymaga od firmy SEO sporej wiedzy i umiejętności.

Google kieruje się ponad 200 czynnikami określając na jakiej pozycji wyświetli się dana strona w wynikach wyszukiwania. Niestety nie dzieli się wszystkimi informacjami z nami, dlatego SEO wymaga także eksperymentowania, w celu sprawdzenia jakie techniki SEO są skuteczne

Aby osiągnąć jak najwyższe miejsce w wynikach wyszukiwania potrzebny jest czas i sporo pracy.

Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym pozycjonowaniu strony, skontaktuj się z nami i dowiedz się, co możemy dla Ciebie zrobić.