Możliwość projektowania grafiki w 3D zmieniła sposób, w jaki firmy mogą komunikować się z klientami w świecie internetu. Dziś większość klientów kupuje lub co najmniej sprawdza produkty w sieci przed zakupem. Jeśli zapewnisz im angażujące treści, w tym wizualizacje 3D, które w bardzo rzeczywisty sposób pokażą twój produkt, o wiele skuteczniej przekonasz ich do zakupu.

Projektowanie grafiki w 3D umożliwia pokazanie produktów w taki sposób, że nie oddają go najlepszej jakości zdjęcia. Wizualizacje 3D sprawiają, że potencjalny klient ma poczucie o wiele bardziej rzeczywistego kontaktu z produktem. W wielu sklepach online wielką popularnością cieszą się prezentacje 360, dzięki którym kupujący może obejrzeć produkt z każdej możliwej strony.

Wykorzystując wizualizacje 3D możesz zaprosić klientów do poznania twojego produktu jeszcze dogłębniej. Możesz pokazać zasady działania, rozwiązania, które skrywają się w ścianach. Dzięki wizualizacji 3D możesz zaprosić klientów na spacer po wirtualnym wnętrzu. Możesz pokazać jak twój produkt prezentuje się w różnych pomieszczeniach, na różnych tłach, czy w różnych aranżacjach. Istnieje też możliwość stworzenia animacji produktu w technologii 3D.

Wizualizacje 3D produktów

Grafiki 3D doskonale sprawdzają się w firmach, które mają stałą ofertę produktów. Wystarczy, że raz zaprojektujesz produkt w 3D, a następnie możesz pokazywać go klientom z dowolnego kąta. Jeśli produkt ulegnie zmianom, bez problemu możesz taką wizualizację 3D modyfikować. W przypadku zdjęć musisz w takiej sytuacji liczyć się z koniecznością zrobienia dodatkowej sesji fotograficznej.

Stosowanie wizualizacji 3D do prezentowania asortymentu gwarantuje także, że wszystkie grafiki będą spójne ze sobą i identyfikacją wizualną firmy. Eliminujesz konieczność dbania o to samo tło, światło, czy obróbkę zdjęć. Wizualizacje 3D umożliwiają podkreślenie najważniejszych cech produktu lub jego specjalnych właściwości.

Wizualizacje 3D to także doskonały sposób, aby pokazać koncepcje przyszłych produktów lub np. projekt nowego wnętrza. Rozwiązanie to często stosowane jest przez start-upy, które mają ciekawy pomysł, ale brak funduszy na jego wdrożenie. Często dobrze zaprojektowana wizualizacja 3D decyduje o pozyskaniu przez taki nowy biznes środków na rozpoczęcie działalności.

Jeżeli chcesz pokazać swoje produkty w sposób, który sprawi, że klienci będą mogli niemal ich dotknąć przez internet, skontaktuj się z nami.