Administracja strony internetowej może oznaczać wiele różnych zadań. Zależy to od charakteru strony i prowadzonej działalności. Administracja stroną www może oznaczać utrzymanie strony internetowej na serwerze (tzw. hosting) oraz opiekę nad domeną, a więc adresem/nazwą strony www.

Agencja brandingowa HiveCluster oferuje usługę administracja strony, która polega nie tylko na hostingu i utrzymaniu domeny. Oferujemy kompleksową opiekę nad stroną, jej aktualizacje, optymalizacje, dodawanie treści, monitorowanie, czy pozycjonowanie.

Najprostsza administracja strony internetowej zamyka się na tym, że firma zleca zewnętrznemu wykonawcy utrzymanie strony serwerze. Dodatkowo firma zewnętrzna może zająć się corocznym przedłużaniem ważności domeny internetowej.

Administracja strony www może jednak oznaczać o wiele więcej. Jeżeli strona firmy ma znajdować się wysoko w wynikach wyszukiwania, konieczne jest pozycjonowanie. Oznacza to aktualizowanie jej o zoptymalizowane pod wyszukiwarki oraz docelową grupę odbiorców treści.

Najlepszym sposobem na to jest prowadzenie firmowego bloga. Można na nim publikować wpisy z ważnych wydarzeń z życia firmy, opisywać realizacje, informować o produktach, czy promocjach. Można także opisywać działania swojej firmy i ciekawostki. Dobrym sposobem jest pisanie o ważnych sprawach branżowych.

Administracja strony internetowej

Ważnym aspektem takiej usługi jak administracja strony internetowej jest stały monitoring oraz optymalizacja strony.

Strona internetowa dla firmy musi działać poprawnie. Jeżeli użytkownik natrafi na nieistniejącą stronę, istnieje spora szansa, że opuści nasz serwis. W tym celu konieczne jest skonfigurowanie strony 404.

Najlepiej jednak unikać takich sytuacji. Warto dbać o to, aby wszystkie linki na stronie działały poprawnie.

Administracja stroną to także dbanie o to, aby stale wzbogacać stronę o nowe produkty, dodawać nowe zdjęcia i grafiki, publikować wideo. Wszystkie te elementy powinny być opracowane graficznie i spójne z naszą marką. Pomoże w tym stosowanie się do księgi znaku, czyli instrukcji obsługi logo.

Administracja strony www to także dbanie o statystyki. Dzięki wykorzystaniu potęgi danych z narzędzia Google Analytics, możemy na bieżąco monitorować ilość odwiedzających, ilość sprzedaży, rezerwacji, czy zapisań na newsletter.

Administracja strony internetowej to proces, który wymaga czasu i zaangażowania. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla firm jest zlecenie tej usług na zewnątrz. Profesjonalne zarządzanie obecnością firm w internecie to podstawowe zajęcie agencji HiveCluster. Skontaktuj się z nami i zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić.